Biografi Movies
720p The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street
720p
IMDb: 8.2
180 min

Seks. Para. Pushtet. Drogë. Nën drejtimin e regjisorit legjendar Martin Scorsese dhe interpretimin e shkëlqyer të Leonardo DiCaprio, vjen historia e vërtetë dhe skandaloze e Jordan Belfort, njeriu që nga…

Country: 
Genre: Biografi, Komedi, Krim
720p Down by Love

Down by Love

Down by Love
720p
IMDb: N/A
N/A

Bazuar në një histori të vërtetë, dashuria e pamundur mes drejtorit të një burgu dhe një prej të burgosurave të tij.

720p Jungle

Jungle

Jungle
720p
IMDb: 6.7
115 min

Një grup shokësh drejtohen nga një guidë për në xhunglën e Bolivisë, në kërkim të një fshati indian. Ata shpejt kuptojnë se xhungla është një vend armiqësor dhe plot rreziqe.

Country: 
720p Marshall

Marshall

Marshall
720p
IMDb: 7.1
118 min

Kjo biografi tregon për jetën e të riut Thërgud Marshall, gjykatësi i parë afro-amerikan i Gjykatës së Lartë, teksa ai përballet me çështje që do t’i përcaktojnë karrierën.

Country: 
Genre: Biografi, Drame
720p The King’s Speech

The King’s Speech

The King’s Speech
720p
IMDb: 8.0
118 min

Historia e vërtetë e mbretit Xhorxh VI, i cili ishte përndjekur gjithë jetën nga një e metë në të folur dhe problemi më i madh ishin fjalimet në publik. Por…

Status: Released
Genre: Biografi, Drame
720p Loving

Loving

Loving
720p
IMDb: 7.2
123 min

Historia e Riçard dhe Mildred Loving, çift ndër-racor, sfida e arrstimit të të cilëve kundër martesave të përziera në Virxhinia, çoi në një betejë ligjore që do të përfundonte në…

Status: Released
720p Bleed for This

Bleed for This

Bleed for This
720p
IMDb: 6.9
117 min

Historia frymëzuese e kampionit botëror të boksit, Vini Pacienca, i cili pas një aksidenti rrugor për pak fatal që mund ta linte të paralizuar, arriti të bënte një nga rikthimet…

Status: Released
Genre: Biografi, Drame, Sport
720p Southside With You

Southside With You

Southside With You
720p
IMDb: 6.5
84 min

Filmi flet për verën e vitit 1989, pasditen kur presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, përpiqet të bëjë për vete zonjën e tij të parë…

Status: Released
720p Hands of Stone

Hands of Stone

Hands of Stone
720p
IMDb: 6.7
111 min

Boksieri legjendar Roberto Duran dhe traineri i tij, Rei Arcel, i ndryshojnë jetët njëri-tjetrit.

Status: Released
720p Free State of Jones

Free State of Jones

Free State of Jones
720p
IMDb: 6.9
139 min

Një dezertor i ushtrisë së konfederatës gjatë luftës civile në SHBA, krijon një ushtri të formuar nga dezertorë, skllevër të arratisur, të cilët ngrihen kundër qeverisjes së korruptuar të konfederatës.

Status: Released
720p The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity
720p
IMDb: 7.2
108 min

Çfarë duhet që të provosh të pamundurën? Bazuar në një histori të vërtetë. Historia e jetës dhe karrierës akademike të pionierit e matematicienit indian, Srinivasa Ramanuxhan. Një djalosh 25 vjeçar…

Status: Released
Genre: Biografi, Drame