Filma me titra shqip – Deshtaku

The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity    

PG-13 108 min BiografiDrame

7.2
IMDB: 7.2/10 18,449 votes

Report error

Çfarë duhet që të provosh të pamundurën? Bazuar në një histori të vërtetë. Historia e jetës dhe karrierës akademike të pionierit e matematicienit indian, Srinivasa Ramanuxhan. Një djalosh 25 vjeçar që ndërmerr një rrugë të gjatë për t’i dhënë kuptim gjithë njohurive të tij. Një rrugëtim i gjatë e i vështirë, Ramanuxhan mbështetet nga miku i tij, z.Hardi, i cili i qëndron pranë tij deri në fund në gjithë punën kërkimore.

  • Linke per shkarkim Server Gjuha Kualiteti
No downloads available

Filma te ngjashem