Sci-Fi Movies
720p The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy
720p
IMDb: 6.5
103 min

Një çift i ri mundohet të mbijetojë në rrugë pasi makina e tyre prishet pak minuta para fillimit të spastrimit vjetor.

Country: 
Genre: Aksion, Horror, Sci-Fi
1080p Interstellar

Interstellar

Interstellar
1080p
IMDb: 8.6
169 min

Në momentin që vjen fundi i jetës në tokë, një ekip eksploruesish merr përsipër misionin më të rëndësishëm në historinë njerëzore: të udhëtojnë në galaktikë për të zbuluar nëse njerëzimi ka një…

Country: 
720p Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy
720p
IMDb: N/A
N/A

Pasi ka vjedhur një sferë qiellore në hapësirën e largët, Piter Kuil me origjinë nga Toka, bëhet objektivi kryesor i të keqit Ronan, që kërkon të shkatërrojë Galaktikën. Për të luftuar kundër…

720p Iron Man 3

Iron Man 3

Iron Man 3
720p
IMDb: 7.2
130 min

Kur bota e Toni Starkut kthehet përmbys nga një terrorist i frikshëm i quajtur Mandarin, ai fillon një odise për ringritje dhe ndëshkim.

Country: 
720p Defective

Defective

Defective
720p
IMDb: 7.5
101 min

Në të ardhmen e afërt, një shtet jeton nën mbikëqyrjen e një korporate të ligë, që ushtron grushtin e hekurt mbi njerëzit dhe që ka qëllime të pushtojë planetin. Një…

Country: 
720p Kill Order

Kill Order

Kill Order
720p
IMDb: N/A
N/A

Një nxënës i trazuar i shkollës së mesme zbulon të vërtetën pas aftësive të tij të fshehura.

Genre: Aksion, Sci-Fi
720p Cold Skin

Cold Skin

Cold Skin
720p
IMDb: 5.9
108 min

Në buzë të Rrethi Antarktik, në vitet pas Luftës së Parë Botërore, një anije me avull i afrohet një ishulli të shkretë larg nga të gjitha shtigjet e anijeve. Në bordin e…

Country: 
720p The Gateway

The Gateway

The Gateway
720p
IMDb: 5.9
90 min

Një grua dhe asistenti i saj po përpiqen të krijojnë një lidhje mes botëve të ndryshme. Pas vdekjes së burrit të saj, ajo udhëton në një botë tjetër për ta gjetur atë….

Country: 
Genre: Sci-Fi
720p Let’s Be Evil

Let’s Be Evil

Let’s Be Evil
720p
IMDb: 5.5
82 min

Tre të rinj përfshihen në një vizion të një realiteti të zmadhuar.

Status: Released
720p Attraction

Attraction

Attraction
720p
IMDb: 5.2
130 min

Julia dhe Artem janë dy gjimnazistë rusë, të dashuruar, që bashkë me shoqen e tyre shkojnë të shohin një shi të rrallë meteorësh. Një ngjarje e pazakontë ka për të…

Status: Released
Genre: Drame, Romance, Sci-Fi
720p Logan

Logan

Logan
720p
IMDb: 8.4
141 min

Në një të ardhme të afërt Logan kujdeset për një profesor të sëmurë X në një pjesë të kufirit Meksikan. Por Logan-s përpiqet që të fshihet nga bota dhe trashëgimia…

Status: Released
Genre: Aksion, Drame, Sci-Fi
720p Guardians

Guardians

Guardians
720p
IMDb: 3.4
100 min

Gjatë luftës së ftohtë, një organizatë krijoi një skuadër ushtarësh me fuqi mbi-njerëzore. Pasi shfaqet një rrezik, ata duhet të mblidhen përsëri.

Status: Released
720p Divergent

Divergent

Divergent
720p
IMDb: 6.7
139 min

Në një botë të ndarë nga Fraksionet dhe të bazuar në virtyte, Trisi mëson se është “E Ndryshme”, dhe s’do të përshtatet me të. Kur ajo zbulon një komplot për…

Status: Released
720p The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

The Purge: Election Year
720p
IMDb: 6.0
109 min

Disa vjet pasi kurseu burrin që i vrau djalin, ish rreshteri i policisë Barnsi është bërë kreu i sigurimit të senatores Çarli Roan, kandidate për Presidente, e cila është shenjestër…

Status: Released
Genre: Aksion, Horror, Sci-Fi
720p The Perfect Weapon

The Perfect Weapon

The Perfect Weapon
720p
IMDb: 3.2
88 min

Në një të ardhme jo shumë të largët, shoqëria kontrollohet nga Shteti i fuqishëm dhe diktatori i njohur si Drejtori. Kondor punon si një vrasës me pagesë për Shtetin, por…

Status: Released
Genre: Aksion, Drame, Sci-Fi
720p iBoy

iBoy

iBoy
720p
IMDb: N/A
N/A

Pas një aksidenti, Tomi zgjohet nga koma dhe zbulon që pjesë nga celulari i tij i kanë ngelur në kokë. Dhe më e keqja, ai nuk mund t’i kthehet jetës…

Status: Released
Genre: Aksion, Krim, Sci-Fi
360p The Ghostmaker

The Ghostmaker

The Ghostmaker
360p
IMDb: 4.9
91 min

Një grup nga shokët e përdorin një arkivol të lashtë të përjetojnë botën si fantazmat. Frymëzuar nga ngjarjet e vërteta.

Status: Released
720p Lost in the Pacific

Lost in the Pacific

Lost in the Pacific
720p
IMDb: N/A
N/A

Një histori që përqendrohet te një grup pasagjerësh elitë të një aeroplani luksoz, fluturim që kthehet në një fatkeqësi.

Status: Released
720p Arrival

Arrival

Arrival
720p
IMDb: N/A
N/A

Kur 12 anije aliene misterioze shfaqen në vende të ndryshme rreth botës, profesoresha e gjuhës Luiz Benks merr përsipër detyrën e interpretimit të gjuhës së vizitorëve alienë.

Status: Released
Genre: Drame, Sci-Fi
720p Green Lantern

Green Lantern

Green Lantern
720p
IMDb: N/A
N/A

Pilotit kokëkrisur Hal Xhordan i jepet një unazë aliene e cila i jep atij fuqi të mbinatyrshme duke e kthyer në një polic ndërgalaktik.

Status: Released
720p X-Men: First Class

X-Men: First Class

X-Men: First Class
720p
IMDb: 7.8
132 min

Në 1962, qeveria e Shteteve të Bashkuara rekrutoi ndihmën e mutantëve me aftësi mbinjerëzore për të ndaluar një diktator me qëllim të keq i cili është i vendosur për të…

Status: Released
720p Terminator Genisys

Terminator Genisys

Terminator Genisys
720p
IMDb: 6.5
126 min

Kur Xhon Konori dergon rreshterin Kajl Ris pas ne vitin 1984 per te mbrojtur Sara Konorin dhe te siguroje te ardhmen, dicka e papritur ndodh.

Status: Released
720p Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier
720p
IMDb: 7.8
136 min

Dy vjet pas ngjarjeve shkatërrimtare në Avengers, Steve Rogers (Chris Evans) jeton në Uashington DC, duke luftuar për tu përqafuar dhe përshtatur me shoqërinë moderne. Pasi një agjent i S.H.I.E.L.D….

Status: Released
720p Ex Machina

Ex Machina

Ex Machina
720p
IMDb: 7.7
108 min

Një programues i ri, pjesë e kompanisë më të madhe të internetit në botë, fiton një konkurs për të kaluar një javë në pronën private të shefit ekzekutiv, sapo mbërrin…

Status: Released
Genre: Drame, Mister, Sci-Fi
720p Lazer Team

Lazer Team

Lazer Team
720p
IMDb: 5.7
102 min

Katër dështakë janë në pozitën për të shpëtuar botën kundër alienëve dhe pajisen me armë për betejën.

Status: Released
Genre: Aksion, Komedi, Sci-Fi
720p X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse
720p
IMDb: 7.2
144 min

Me shfaqjen e mutantit të parë në botë, Apokalipsi, X-Men duhet të bashkohen për të mposhtur planin e tij të zhdukjes.

Status: Released